Jsme skupinka, co trénuje mondioring v Bylanech. Vede ji Jana Kulísková, která také píše tento web. Zpočátku to byl zpravodajský web o českém mondioringu, ale teď už je spíš zaměřen na aktivity v Bylanech.

 

Jana Kulísková, aneb "O mě a mondioringu"

Mondioring jsem začala dělat se svojí první maliňačkou Vamp de Alphaville Bohemia někdy v roce 2006. V Praze tehdy byla jediná skupina, která se mu věnovala, takže bylo jasné, kam jít. Když Vampi byly v roce 2007 necelé dva roky, vydaly jsme se na první závody do Rakouska. Výsledek byl 27,5 bodu z 200, což je dost možná rekordní zápis. Dospěla jsem k závěru, že je asi něco potřeba změnit v tréninku a začala jsem objíždět IPO semináře, mondioringové tehdy ještě nebyly. Ivan Balabanov, Mia Skogster, Peter a Conie Scherk, Bart Bellon a další. S Vampi jsem přešla na IPO, protože mondio jí moc nesedělo. Když jí bylo šest, složili jsme IPO 3 zkoušku.

Mezitím jsem přemýšlela, jak všechno, co jsem se s ní naučila, převést na mondio a těšila se, až budu mít dalšího maliňáka a vrátím se s ním k mondiu. To se stalo v roce 2011, kdy do smečky přibyl Attila de Alphaville Bohemia. A jak jsem s Aťou trénovala, drze jsem o tom psala seriál do časopisu Psí sporty. I mě totiž k mondiu přivedly články v časopisu, tenkrát od Romana Valy. S Áťou se nám dařilo. Jsme dvojnásobní Mistři ČR BO v mondioringu (2015 a 2018) a jednou vicemistři se stejným počtem bodů jako vítěz (2017). Jeho kariéru jsem předčasně, kvůli zdraví, zakončila v roce 2018 na Mezinárodním mistrovství ČR belgických ovčáků, kde jsme celkově zvítězili s 356 body, což byl asi také svého času český rekord. Áťa mě toho hodně naučil. Díky němu jsem třeba poznala rozdíl mezi kategorií 1 a 3 :-)

V současnosti si pro mondio připravuju svého nejmladšího psa.